Má krásná Mary Sue

17. února 2007 v 13:16 | Elynch |  Jedenkráte.
Zdarec. Tady máte jednu povídku - parodii. Snad se Vám bude aspoň trochu líbit a přinese Vám úsměv na tvář :) ...

Před začátkem bych Vám chtěla připomenout, že se jedná o badfiction. :) Tak, teď se můžete pustit do čtení ;)
_________________________________________________________
Ahoj, jmenuji se Mary. Mary Sue." představila se dívka s blonďatými vlasy načesanými kolem hlavy jako má anděl svatozář a s kukadly, tak jasně modrými, že ani ve studánce by jasnější modř nikdo neuviděl. Byla jednoduše překrásná.
"Mohu si přisednout?" otázala se chlapce v kočáru a svůdně zamrkala. Její řasy byli nejdelší, jaké kdy Draco Malfoy viděl. Hned jak ji uzřel, zamiloval se. Ano, on Draco Malfoy mohl mít rád. Hned na první pohled se do překrásné Mary zamiloval. Když došel na to, že mu položila otázku, zvedl se, odpověděl a pomohl jí nasednout do kočáru, ve kterém tentokrát nebyl ani Crabbe, ani Goyle. Byli tam jen oni dva.
" Já…já…jmenuju se Draco Malfoy." oznámil hoch a začervenal se když uviděl, že na něj Mary zamrkala.
" Hm, zajímavé jméno." přiznala.
" Mary, co tak mi říct něco o sobě?" otázal se Draco a nadšeně se zaposlouchal do Maryina hlasu. Ta se usmála a prohodila vlasy. Vypadala potěšeně, když se jí Draco na její život zeptal, jako kdyby právě na to čekala.
" Víš, jsem potomek Salazara Zmijozela a Godrica Nebelvíra. Jediný potomek. Moje maminka je mořská panna a otec je samotný bůh Zeus. Můj pradědeček je lord Voldemort. Jinak moji prarodiče byli oba ředitelé kouzelnických škol. Babička Krásnohůlek, dědeček Kravalu a já jsem v Bradavicích, i když ředitelka samozřejmě ne. Zatím. O tom se mi samozřejmě nepříliš dobře mluví. Vždyť to určitě chápeš. " pronesla zvonivým hláskem a oslnivě se zasmála. Její hlas zněl jako křišťálová zvonkohra, tak čistý a nevinný byl. Draco se nemohl vynadívat na Mary, na její vlasy, oči, tělo.
" Páni. Toho asi umíš hodně, je to pravda? Tolik významných předků." divil se Malfoy.
" Ano, po rodiné linii Zmijozelu mám dar hadího jazyka, po linii Nebelvíru mám dar neskutečné odvahy, po matce mám neskutečnou krásu, po otci jsem zase zdědila různé jiné dovednosti. Dokážu různá pokročilá kouzla. S hůlkou i bez, samozřejmě ovládám neverbální zaklínadla. Umím létat, dokážu se zneviditelnit a moje slzy léčí. Prarodiče mě toho také mnoho naučili. " Mary mluvila a mluvila až se najednou ocitli ve Velké síni. Tam byla Mary zařazena do Nebelvíru, ale na její protest ji přeřadili do Zmijozelu, protože byla inteligentnější než moudrý klobouk a tak došla k závěru, že jí Zmijozel bude vyhovovat více. Když Brumbál zjistil, že je tu Mary, nechal ji, ať zařadí i zbytek dětí do svých kolejí.
---
" Co kdybychom se šli projít?" zašeptal Mary po večeři Draco do ucha, chytil ji za ruku, a vedl na školní pozemky, kam se ale museli opatrně proplížit, protože Filch měl oči všude. Tedy téměř. Nad touto myšlenkou se museli pousmát.
" Chci ti něco říct Mary! Hrozně ti to sluší v těch šatech. Nechtěla bys se mnou chodit?" vypadlo z Draca a pak Mary vášnivě políbil. Chvíli si povídali a najednou si Mary nečeho všimla. Něčeho na Dracově levém lokti.
" Draco? Co to je? Mýlím se, nebo je toto opravdu znamení Voldemorta?" zarazila se a zesmutněla. Její oči se začínali zaplňovat vodou a tak rychle mrkala svými nádherně dlouhými řasami. Nechtěla, aby ji Draco viděl plakat, vždyť potom by již nebyla ta krásná a inteligentní Mary Sue, která vše dokáže.
" Mary, mrzí mě to. Ale já k němu nepatřím. Teď už ne. Jsem jen a jen tvůj, copak to nevidíš?" políbil ji, ale ona ještě zesmutněla.
" Draco. Už se nemůžeme stýkat. Jsem předurčena k zabití Voldemorta. ( Draco s sebou při vyslovení tohoto jména trhnul) Ano, vím, jsem jeho pravnučka, ale mám to předurčeno. Oznámil mi to otec, když jsem ho v létě byla navštívit. Nakonec, bych musela zabít i tebe." Draco propadl v zoufalství. Mary Sue se pomalu zvedla a odešla do své ložnice.
---
Nechtěla to. Ona, ztělesněná krása a inteligence tohle opravdu nechtěla. Teď však stála nad hrobem svého milovaného Draca. Nikdy dále mu to nepřiznala, ale strašně ho milovala. Nikdo nechápal, jak ho dokázala zabít. Dokázala, ale sama s tím žít nedovedla.
" Draco! Miluji tě!" vykřikla do tmy a poté vypila přinesenou lahvičku, lahvičku smrti.
Pak si lehla na hrob a čekala na svou smrt, která se vzápětí dostavila.
A ze světa odešla krásná Mary Sue.
***
Dočetla jsem povídku. Otevřela si nové okno, dostala se do e-mailu a napsala spolužačce, ať si povídku také přečte. A pak jsem se musela pustit do komentování.
,Tak co? Bude lepší pravda, za kterou mi autorka vynadá, anebo raději milosrdná lež?' otázala jsem se sama sebe v duchu a už jsem vypisovala kolonku. Ani jsem se ptát nemusela. Věděla jsem, že zase zničím pár představ mladé autorky o jejím díle. Musela jsem jen doufat, že se ke mně někdo přidá…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siria Siria | E-mail | Web | 17. února 2007 v 16:49 | Reagovat

Ty víš co si o téhle povídce myslím takže pohoda =)...ale proč si to víc nerozepsala?a co je to tam ten dovětek?Už ses na ňe taky dala?=P To že sem někomu zničela představy už se mi taky párkrát stalo...=))..jo a ten vzhled až na to že je vánoční je pěknej....

2 Elynch Elynch | 17. února 2007 v 16:59 | Reagovat

Díky :) To není dovětek.. To je součást povídky ;)

PS: Vzhled je zimní, nee vánoční ;)

3 Siria Siria | E-mail | Web | 17. února 2007 v 17:02 | Reagovat

Ale zima podle počasí už není...teda mě to tak vůbec nepřipadá..spíš jak podzim

4 Elynch Elynch | 17. února 2007 v 17:04 | Reagovat

Taky máš pravdu...Mě připomíná trochu jaro bez kytek... A podzimek taky, tak jsem udělala zimu aspoň na blogu... Mno, nebo spíš Rebelka ;)

5 smikkynka smikkynka | 17. února 2007 v 21:10 | Reagovat

mě se to líbí... sice trošku ujetý, ale dobrý=)))

6 Elynch Elynch | Web | 18. února 2007 v 12:03 | Reagovat

:) Díky ;)

7 gifian gifian | 18. února 2007 v 12:39 | Reagovat

otec je samotný bůh Zeus. Můj pradědeček je lord Voldemort.

noo upřímně mě to trošku zarazilo.............bůh Zeus je děd Toma Raddlea:-)

8 Elynch Elynch | Web | 18. února 2007 v 12:57 | Reagovat

Mno jo, ale mě prostě nešlo nedat tam aspoň jako jednoho předka Voldemorta :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama