Rozhodnutí

25. dubna 2007 v 18:14 | Elynch |  Jedenkráte.
Tak zase po dlouhé době přidávám povídku. Enjoy it.

Povídka: Asi jednorázová :P
Hlavní postavy: Nephritte, Marek, Leervey
Mimochodem, většina hlavních postav nejsou lidé, ale upíři.
Pozn: Míhání= Způsob dopravy na jiné místo, ovládají ho upíři, je velmi rychlé :) Užitečný, co? :)
Povídka je napsána na téma Když odbije půlnoc.
Věnuju všem milovníkům povídek o nadpřirozených "stvořeních a všem lidem, co moje povídky čtou :)
----------
Seděla jsi na lavičce a přemýšlela. Byla noc. Již to bylo několik měsíců, co uplynulo od doby, kdy jsi ještě byla normální dívka. Procházela jsi se právě tímto opuštěným parkem a hledala v kabelce klíče od domu, když tu náhle… Ale ne, nechce se ti o tom přemýšlet. Pomalu začínáš být vyhládlá. Pár dnů jsi nevypila ani kapku krve a tak dnes čekáš na svou příležitost.
Najednou za sebou uslyšíš křupání větvičky. Otočíš se, aby ses ujistila, že v tvé přítomnosti není nepřítel, který by ti mohl ublížit. Vstaneš a chystáš se na možný útok, ten ale nepřichází. Najednou se zpoza stromu vynoří tvůj přítel a ty s ulehčením dosedáš zpět na lavičku.
" Vyděsil jsi mne." povíš místo pozdravu.
" Měl jsem to v plánu." zazubí se asi dvacetiletý muž s kratšími namodralými vlasy a bledým obličejem.
" Tak co, kdy vyjdeme na lov, Leervey? Potřebuji krev." oznámíš a upír naproti tobě se usměje.
" Vidím, že už tě konečně přešlo hraní si na člověka. Tím už dávno nejsi. Můžeme vyrazit ihned." navrhuje a ty ráda přijímáš. Vstaneš, podíváš se po okolí a čekáš, kterým směrem tvůj přítel vykročí, abys ho mohla následovat. V lovu nejsi moc zběhlá, to si uvědomuješ a tak se radši řídíš pokyny a radami Leeho.
Po zdlouhavém míhání jste se konečně dostali na požadované místo. Od doby, kdy jsi k upírce měla ještě hodně daleko sis už na ten tíživý pocit zvykla. Pomalu ti přestával vadit i nenadálý tlak, který jsi při dlouhodobém letu cítila na hrudi. Po chvíli se konečně pořádně porozhlédneš, abys zjistila, kam tě Lee odnesl. Dětské hřiště, kde sis hrávala, když jsi byla ještě menší.
" Lee? Nemyslíš, že tady asi moc lidí s dobrou krví neuvidíme? Děti přeci už chodí touhle dobou spát" zašeptáš mu do ucha.
" Budeš se divit Nephritte, kolik lidí se rádo pozastaví, aby se zde pohoupalo a zapomnělo na pocity, které je tíží. Toto místo znám již delší dobu a pozoruji to tu. Je to dobrý zdroj krve." odpoví. Chytne tě za ruku a do úkrytu, když tu náhle na hřiště vejde asi šestnáctiletý teenager. Sedne si na lavičku, zapálí cigaretu a tiše nasává okolní vzduch.
" To bylo o fous."
" Teď je tvá šance!" promluví na tebe klidným hlasem tvůj pokrevní bratr. " Jdi a napij se."
Podíváš se směrem k hochovi. Víš, že tohle nezvládneš. " Lee? Já nemůžu. Je…je to můj bratr." sklopíš hlavu. Odmítáš pít krev rodině.
" To je blbost! Vždyť ho nezabiješ! Víš, že my nikdy nezabíjíme! Stačí si vzít jen tolik, kolik budeš potřebovat!"
" Ne, Leervey! Tohle prostě ne!" pomalu začínáš zuřit. "Nedokážeš pochopit, že na tohle já nejsem? Co,… co když se napiji moc?" netoužíš po odpovědi. Opřeš se o zeď úkrytu. Sleduješ bratra a v tvém nitru se začínají množit pocity, na které jsi už dávno chtěla zapomenout, které se ti dařilo v sobě udržovat už několik měsíců.
" Umíš se kontrolovat Neph! Ale jak myslíš. To ty budeš další den a hlavně noc vyhládlá. Zítra se ti navíc ani nemusí povézt od někoho krev vypít. Chceš tak hloupě riskovat? "
" Ano." odpovíš po chvíli tichým hlasem. " Budu radši riskovat než vypít krev od bratra!" rozhodně prohlašuješ.
" Jsi až neskutečně ochotná kvůli rodině zemřít. Mýlil jsem se, když jsem tvrdil, že už jsi se naučila žít mezi upíry." zašeptne Leervey a ty bezhlesně přikývneš. Projednou se nemýlí.
Lee vykročí a ty chceš za ním, pak si ale všimneš, kam jde. Směrem k tvému bratrovi.
" Leervey!" pokoušíš se o to, aby se otočil. Nepomáhá to a ty se musíš vydat za ním.
" Kam jdeš? Nechceš z něj přeci pít! Já ti říkala, že je to bratr!" zhrozíš se.
" Bratr je to tvůj, můj ne. Nebudu mít žádné výčitky jestliže se z něj napiji."
" Ale Leervey!" podíváš se na něj prosebným pohledem. " Nechej ho. Určitě sem dojde i někdo jiný." přesvědčuješ svého pokrevního kolegu, ale marně. Ten už se ani neohlíží a jde směrem k tvému bratrovi . Máš divný pocit, když se na bráchu podíváš. Musíš přece něco udělat, ale co? Napadne tě jenom hloupý plán zaútočit na Leerveyho, ale to je absurdní. Sílou se Leerveymu nemůžeš vyrovnat. Snažíš se zadržovat slzy.
'Přece vím, že mu neublíží, tak co dělám? I když… Je to jako kdyby pil ze mne…' pomyslíš si, ale tvůj proud myšlenek přeruší pohyb. Podíváš se směrem k Leemu, ale nikoho cizího nevidíš. Podíváš se kolem sebe, zase nic. Najednou ti kolem hlavy proletí šíp.
' Co se to děje?" zhrozíš se 'Ne… Ne, to nemůže být pravda!' pomyslíš si. Nechceš tomu věřit. Pokoušíš se zadržet pláč, ale po pohledu před sebe nemůžeš. Leervey leží na zemi v kaluži krve. Tvůj jediný přítel z klanu upírů je mrtev. Znovu uslyšíš pohyb. Není čas plakat nad smrtí přítele. Někde v tvé blízkosti je nepřítel a pokud tě uvidí, pokusí se tě stejně jako Leeho zabít. Tohle přeci nedopustíš! Leervey by to nechtěl. Pomalu a co nejtišeji se připlazíš k tvému příteli. Oči má zavřené a celé jeho tělo je jako kus ledu.
" Miluji tě, Lee!" zašeptáš mu do ucha a něžně ho políbíš na tvář. Je ti jedno, že je mrtvý, polibek mu prostě musíš dát. Aspoň jeden za život. Potom zvedneš oči, pootočíš hlavou a pozoruješ bratra. Ten jen klidně sedí na lavičce se sluchátky v uších. Ničeho si zřejmě nevšiml. Musíš se rozloučit. S bratrem aspoň pohledem, pravděpodobně posledním na dlouhou dobu, s Leem stisknutím ledové ruky. Nejdřív přemýšlíš co s Leem. Vzít ho s sebou nemůžeš, nepřítel by tě lehce vypátral, tady ho nechat? Ano musíš. Stejně je Lee skryt v křoví, takže kolemjdoucí ho neuvidí. Pak se pro něj vrátíš.
Vyrážíš na cestu. Oči máš celé mokré od slz, ale jsi odhodlána nepříteli utéct, aspoň pro Leerveyho. Víš, že by si nepřál, abys s jeho mrtvolou zůstala a tím čelila velkému nebezpečí, vlastně kvůli někomu, komu už nemůžeš pomoci. Co nejtišeji se plazíš hustým porostem na zemi, který ti poskytuje dobré krytí. Potřebuješ se dostat ven z hřiště, aby ses mohla mihnout do bezpečí. Jde to pomalu a ty musíš dávat pozor na každý pohyb. Blízko tebe najednou zaslechneš další pohyb. Bojíš se, ani nejde popsat jak moc. Celá se třeseš. Má tohle být tvá poslední noc v životě? Něco tě napadne. Ze země zvedneš kamínek a hodíš ho co nejdál od sebe, na druhý konec dětského hřiště. Ještě chvíli vyčkáváš, než si nejsi jistá, že protivník popošel jinam a pak se vydáš na další kus cesty, která jako by byla nekonečná. Cítíš, jak ti celým tělem proudí adrenalin. Musíš vyrazit, ale kudy? Chvíli se rozhoduješ a pak se rozhodneš pro levou stranu. Cítíš, že ti na čele naskakují kapičky potu. Je to snad ze strachu? Ano. Hrozně se bojíš, hlavně o bratra. Doufáš jen, že tvůj pronásledovatel jde pouze po upírech, ne po normálních lidech. Otočíš se směrem k houpačce, ale bratra nevidíš. Zmizel.
' Kde jenom je? V bezpečí? Prosím, ať to tak je!' pomyslíš si, ale nemůžeš ovlivnit svoje myšlenky. Pořád máš pocit, že je s bratrem něco v nepořádku. Znovu u tebe zapraská větvička, asi ses rychle pohnula. Doplatíš na to? Nesmíš se pohnout. Najednou se nad tebou vynoří tmavá postava.
" Je tvůj konec, věci jako ty si nezaslouží žít!" uslyšíš známý hlas. Jenže odkud ho znáš? Celá se třeseš a čekáš na výstřel, ten ale nepřichází.
" Ne..Nephritte? Jsi to… ty?" 'Ne, určitě se pletu. To přeci nemůže být ona! Je přece mrtvá!' pomyslí si muž nad tebou. Už je ti jasné, o koho se jedná. Tvůj bratr tu stojí, přemýšlí a netuší co udělat. Už po tvojí smrti se rozhodl, stát se lovcem upírů, vždyť ty sama jsi měla na těle stopy po kousnutí. Netušila jsi, že to takhle tvůj budoucí klan odnese.
" Jsem to já, bráško." pokusíš se usmát, ale na místě se rozbrečíš. Tak dlouho jsi se snažila zadržovat slzy. Celé měsíce ses snažila nemyslet na minulou rodinu a najednou se setkáváš s člověkem, na kterého jsi chtěla nejvíce ze všech zapomenout. Působilo ti bolest odejít od něj. Musela jsi…
" Neříkej mi bráško. Už dávno tvůj bratr nejsem! Vždyť tys od nás odešla, a ještě jsi lhala! Nerozloučila ses ani se mnou! Kdybys věděla, kolik nocí jsem probrečel, když jsem chtěl mít u sebe svou starší sestru, aby mi mohla poradit. A ty? Lítala sis po světě, vysávala krev z lidí a myslela jenom na to, jak se na nich uživit." zhnuseně odpovídá Marek.
" Marku? Nechápeš život upírů. My nezabíjíme! Myslíš, že já jsem měla radost, když mě tehdy večer pokousal upír, a já se k němu musela přidat? Když jsem odcházela od rodiny? Od tebe? A ty mi teď vyčítáš tu noc? Myslíš, že já jsem se ti nechtěla svěřit? Nemohla jsem, nechápeš to?" stoupneš si k němu a zadíváš se mu do jeho krásných očí.
" Já… nevím, jestli to vůbec chci chápat… Zabil jsem ti přítele." řekne Marek a dívá se na zem… ¨
" Milovala jsem ho." nevíš co jiného odpovědět. " Co se teď stane?"
" Zabiji tě!" řekne bratr… Z legrace? Nevíš.
" To, nemyslíš vážně, že ne?" Jsi vystrašená.
" Proč, myslíš, že bych to nedokázal? Zabil jsem i to druhé stvoření!" To druhé stvoření. Jak tě tahle slova bolí. Je jasné, že tebe už za sestru nepovažuje.
" Ale Marku!" po tváři ti zteče slza… Jedna za druhou jako malé potůčky.
" Utři se! Ještě řekni, že tě mrzí zabíjení nevinných lidí!" podíváš se na něj. Nic o Nás neví!
" Nezabíjíme, pijeme pro Náš život. Myslíš, že by bylo lepší, kdybychom zemřeli místo toho, abychom se trochu napili a člověka nechali žít?" zeptáš se.
" Ano! Pokud bys ho musela zabít, bylo by lepší obětovat se!" nechce Marek pochopit, že upíři nezabíjí.
" Co se tedy stane? Chceš mne zabít?" zeptáš se rovnou.
" Nech mne! Uděláme úmluvu. Už nikdy se k mojí rodině nepřiblížíš, nechci aby rodiče měli starosti ještě větší, než které už mají. Já ti za to slíbím, že tě nechám žít. Tentokrát! Až na tebe narazím příště, neovládnu se a skončíš jak tvůj přítel!" promluví Marek. Víš, že to myslí vážně. Jenže jak se rozhodnout? Musíš odejít! Vždyť jiná možnost není. Když zemřeš, k čemu ti to bude? I když, nebudeš se aspoň trápit kvůli tomu, že nemůžeš vidět rodinu. Ale, vydržela jsi doteď, tak proč bys nemohla i nadále? Viděla jsi bratra no a? Prostě musíš žít! Ani rodiče a přátelé by nechtěli, abys zemřela. Ne, nesmíš zemřít…Naposledy se na bratra podíváš.
" Co mám udělat s Leem?"povzdechneš si " Nelituj, toho co jsi udělal, nebo co jsi mi řekl, možná tak smrti Leerveyho. Já na tebe budu vzpomínat v dobrém. Jsi můj bratr, s tím nic neuděláš. Dej za mě pusu rodičům! Prosím, aspoň toto pro mne udělej.
" Ne, už tak jsou dost smutní z tvé "smrti"! Víš, kolik jsi jim způsobila bolesti?Ale něco pro tebe udělat mohu. Zavolám policii aby si Leeho někam odvezli." odvětí ti bratr.
" Díky. Ty stejně víš, že já za to, že mě tehdy upír kousl nemůžu! Tohle mi vyčítat nemůžeš." řekneš. Bratr nic neříká a tak se rozloučíš.
" Sbohem bráško! Sbohem navždy." Pomalu se rozejdeš.
'Hlavně se neotáčej! Jinak to bude ještě těžší!' říkáš si v duchu. Najednou se od kostela ozve zvonění. Půlnoc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Skull-da Skull-da | Web | 25. dubna 2007 v 19:12 | Reagovat

Juuuu.....tohle je hezky...fakt povedený....ani nevim co vytknout....gratuluju.....moc hezký....

2 Elynch Elynch | Web | 26. dubna 2007 v 14:52 | Reagovat

Jáj, díky moc. *červenajík* ... Snažila jsem se.. :)

3 Ëlon Ëlon | 26. dubna 2007 v 20:28 | Reagovat

Larvy larvy... :P

Ywett, ty se lepšíš :) no byly tam chybky, a dle mého se ti tam opakovala slova, ale tak co naplat, znám z vlastní skušenosti, ale pak jsem si říkal jak je to křoví vlastně dlouhý :D

No a ta čekací lhůůta!!

LARVY

4 Elynch Elynch | Web | 27. dubna 2007 v 15:10 | Reagovat

:P Mno jo, víme, že u mě se čeká vždy :D A díky, mě pořád připadalo, že píšu pořád stejně ;) Joo, Larvy forever, co? :)

5 Ëlon Ëlon | 27. dubna 2007 v 15:21 | Reagovat

jé tak ty už soyuhlasíš, že je to Larvy a ne Lírvy ?? :P muhehe... a komentuj...

6 Lovable Lovable | Web | 27. dubna 2007 v 15:47 | Reagovat

ííííáááá upírci holka zboznuji te další pohled na upíry to jsem potřebovala muck muck muck užasnýýý...áááá.... E?!...hehe me si nevšímejte jen dávám semka moje emoce to je norlmáníí :D...dokonalý ...

7 Elynch Elynch | Web | 27. dubna 2007 v 16:52 | Reagovat

:D Jejda, děkuju... Ani jsem netušila, že těch emocí bude tak moc :D

8 Elynch Elynch | Web | 27. dubna 2007 v 16:53 | Reagovat

Ëlon: Ne ne, Leervey aneb :Lírvy:, ale pro tebe Larvy, když tak chceš :) Ti napíšu povídku o Larvym :D

9 Skull-da Skull-da | Web | 27. dubna 2007 v 17:38 | Reagovat

No...tak já bych spíš řek, že by se to mělo vyslovovat Lírvej...

10 Skull-da Skull-da | Web | 27. dubna 2007 v 17:39 | Reagovat

ale já nejsem odborník a záleží na tobě El...

11 Elynch Elynch | Web | 27. dubna 2007 v 18:44 | Reagovat

Skull-da: Mno jo, hošane možná aji jo :D Mno nic, pro mě to asi bude pořád Lírvy, nebo Larvy ze zvyku od Ëlon, že? ;)

12 Skull-da Skull-da | Web | 28. dubna 2007 v 9:32 | Reagovat

Však je to jedno....každej si to přečte tak jak chce...a je to :-) To sem to hezky vyřeši co?

13 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 28. dubna 2007 v 12:08 | Reagovat

Vážně dobrá povídka...co dodat? Snad jen: Hodně štěstí při dalším psaní...

14 Elynch Elynch | Web | 28. dubna 2007 v 12:29 | Reagovat

Oh, díky ti ;)

15 Lady Lady | Web | 28. dubna 2007 v 14:27 | Reagovat

Wow,to je klása!!! Fakticky,mpocinky hezoučký :) Má to zajhímavej děj a ještě zajímavější postavy,ej to originální,hezky vyprávěný a ta druhá osoba! To prostě miluu :) EWll,ty víš jak si mě omotat kolem prstu :)

16 Elynch Elynch | Web | 28. dubna 2007 v 15:38 | Reagovat

:D Ajaj... Teď už to vím :) Díky, já ve druhé osobě píšu ráda, i když některým lidem se to nelíbí ;)

17 smikkynka smikkynka | 28. dubna 2007 v 15:58 | Reagovat

Na tohle se nedá fakt nic jinýho říct než: wow to je úžasný. Moc zajímavej děj a  v tý třetí osobě je to fakt good :)))

18 Lovable Lovable | Web | 28. dubna 2007 v 16:06 | Reagovat

hihi u me čekej všechno :D...

19 Skull-da Skull-da | Web | 28. dubna 2007 v 19:03 | Reagovat

ehm..tak v tom mam zmatek: Lady: hezky vyprávěný a ta druhá osoba! To prostě miluu :)

                                                  snikkynka: Moc zajímavej děj a v tý třetí osobě je to fakt good :)))

Tak jaká to je osoba?

20 smikkynka smikkynka | 28. dubna 2007 v 21:31 | Reagovat

e sorry ja sem se přepsala tam má bejt v druhý osobě=)

21 Elynch Elynch | Web | 29. dubna 2007 v 9:43 | Reagovat

Je to druhá, protože je to jakože ty :P A díky Smikky ;)

22 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 29. dubna 2007 v 11:02 | Reagovat

Skullda: Zkus si vzít učebnici češtiny.

"Je ti jedno, že je mrtvý, polibek mu prostě musíš dát."

1.osoba: JÁ "Je mi jedno, že je mrtvý, polibek mu prostě musím dát."

2.osoba: TY "Je ti jedno, že je mrtvý, polibek mu prostě musíš dát."

3.osoba: ON, ONA "Je mu/jí jedno, že je mrtvý, polibek mu prostě musí dát."

Tak co už to chápeš? Smikkynka se prostě spletla. Nikdo nejsme dokonalý...ale ty jako osmák bys to mohl poznat...

23 Elynch Elynch | Web | 29. dubna 2007 v 12:38 | Reagovat

Jáj, Áďa, hotovej pan učitel :D ... Krásně jsi to vysvětlil, špunte :P

24 smikkynka smikkynka | 29. dubna 2007 v 14:41 | Reagovat

njn fakticky učitel:D

25 Siria Siria | E-mail | Web | 29. dubna 2007 v 17:14 | Reagovat

Zlá! Zlá! Zlá!:P chuďa malí Leervey! :´(...už jsem si k němu udělala vztah a BUM!Leervey je mrtvej!:/..:) až na tuhle hnusnou záležitost se mi to líbí! :P Komu se 2. os. nelíbí? Dianě jo, ne?

Ještě frčím na druhou půlnoc :))

26 Elynch Elynch | Web | 29. dubna 2007 v 17:26 | Reagovat

:) Oh, děkuji.. Já nevím kemu se nelíbí Ëlon myslím ani moc nee... :) Já nevím :D

27 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 30. dubna 2007 v 8:05 | Reagovat

No jo..to já jsem od přírody učitel :-P Chcete něco vysvětlit?

28 Skull-da Skull-da | Web | 30. dubna 2007 v 8:32 | Reagovat

Ádínku.....nedělej tady ze sebe kdovíjak chytrího...jediný co sme o tobě zjistili, je, že umiš dobře kopírovat.....možná sem osmám, ale osmák, kterej má z čj 3-4!!!!

29 Elynch Elynch | Web | 30. dubna 2007 v 11:26 | Reagovat

Skull-da: Héj, hochu, to se máš čím chlubit... Chytrý je s tvrdým ý jako mladý :D

30 smikkynka smikkynka | 30. dubna 2007 v 12:02 | Reagovat

a navíc r je tvrdá souhláska....

31 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 30. dubna 2007 v 21:31 | Reagovat

Skullda: Nechápu narážku na "..umíš dobře kopírovat..."

Elynch: Děkuji ti náčelníku, že ses mě zastal

Smikkynka: Správná připomínka.

32 Ëlon Ëlon | 3. května 2007 v 16:18 | Reagovat

eech, no já by řek akorat, že tě druhá ale i první osoba podstatně omezuje, páš téměř všude musíš psát "Jsi" nebo "Jsem" , ale je pravda, že u té druhé osoby to není tak hrozný :P

33 Ëlon Ëlon | 3. května 2007 v 16:21 | Reagovat

Siria: diance je to podle mě naprosto ukradený, ta nepoyná první osobu od druhý :P a stejně poslouchá jenom jedním uchem a v něm má eče zacpávky...

34 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 3. května 2007 v 19:25 | Reagovat

Kdopak je Dianka?

35 Ëlon Ëlon | 3. května 2007 v 20:03 | Reagovat

naša oblíbená paní učitelka :P

36 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 4. května 2007 v 16:03 | Reagovat

Hm...tak jí ode mne pozdravuj

37 Elynch Elynch | Web | 4. května 2007 v 17:24 | Reagovat

Mno, pokud bude mít dobrou náladu, tak jo :D

38 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 4. května 2007 v 21:30 | Reagovat

Jak se projevuje dobrá nálada?

39 Elynch Elynch | Web | 5. května 2007 v 15:05 | Reagovat

To nevím, ještě jsem ji u ní nijak zvlášť neviděla :P

40 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | Web | 6. května 2007 v 14:07 | Reagovat

Tak to je dobrý..mno..:D A co jinak? Jak se všichni máte..?

41 Skull-da Skull-da | Web | 6. května 2007 v 16:47 | Reagovat

Ádínkuuu: to znamená, žes to odněkud zkopíroval....

El: Já vim, že sem blbej...říkat mi to nemusíš...

42 Elynch Elynch | Web | 6. května 2007 v 16:56 | Reagovat

Skull-da: Nejsi blbej, jenom trošku neovládáš Gramatiku a pravopis, toť vše :)

43 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 6. května 2007 v 17:11 | Reagovat

Skullda: já nic nekopíroval

El: Trošku víc...

44 Elynch Elynch | Web | 6. května 2007 v 17:19 | Reagovat

Ale no tak, dětii :)

45 Cloudy (Áďa) Cloudy (Áďa) | 7. května 2007 v 17:34 | Reagovat

Děti???

46 Karolinka Karolinka | 23. května 2007 v 20:14 | Reagovat

super Ivi!!fakt bomba!!

47 Elynch Elynch | 24. května 2007 v 19:44 | Reagovat

Díky Karolí :D ...

48 Narrion Narrion | 28. září 2008 v 0:54 | Reagovat

Úžasná věc. To precizní vylíčení pocitů, ... je to téměř jako bych se na ten okamžik čtení stal Nef. Obdivuji tvůj um

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama